BMW Group Days 2019 se na polygonu v Mostě se během čtyř dní zúčastnily téměř tři stovky klientů

BMW Group Days 2019 se na polygonu v Mostě se během čtyř dní zúčastnily téměř tři stovky klientů

I když vozy BMW a MINI mají své specifické charaktery, je jim společné, že svým majitelům a řidičům poskytují neobyčejné zážitky z jízdy. A jednoznačně také platí, že intenzita těchto zážitků se stupňuje s tím, kolik času se stráví v různých podmínkách za jejich volanty. Právě to byl také cíl letošní akce BMW Group Day 2019, která se konala v polovině října na polygonu v Mostě a byla navržena tak, aby její účastníci celou dobu prakticky nevystoupili z vozů BMW a MINI.

Automobilů k vyzkoušení bylo připraveno téměř padesát, a to všech nabízených modelových řad a s různými druhy pohonů. Nechyběly ani nejnovější modely, které vstoupily na trh teprve nedávno. Z nich zmiňme třeba nové BMW řady 1, BMW řady 3 Touring nebo MINI JCW Clubman ALL4. Vyzkoušet ale bylo možné také BMW M550i x Drive s novou generací motoru V8, BMW M340i xDrive, BMW X7 xDrive40i, působivé BMW M850i xDrive Coupé nebo celou paletu modelů MINI.

BMW Group Days se konaly čtyři dny, vždy se dvěma sloty dopoledne a odpoledne. Celkem se jich zúčastnilo 275 lidí. V každém slotu byly účastníci rozděleni do čtyř skupin, pro něž byl připravený specifický program. Zatímco jedna skupina se vydala na scénické jízdy po nádherných silnicích Krušných hor v modelech BMW Luxusuní třídy, další si užívala v bezpečí polygonu řízených smyků na kluzké ploše s menšími a obratnějšími typy. Jezdilo se také na náročných terénních tratích s extrémními bočními náklony a strmými výjezdy. Zde bylo k dispozici BMW X5 vybavené terénním paketem, BMW X3 a také MINI Countryman. Kořením setkání BMW Group Days 2019 byla jízda na čas na uzavřené trati polygonu s MINI John Cooper Works.

V úvodu zmiňovaným překvapením BMW Group Days 2019 byla ukázka sériového provedení nového BMW řady 2 Gran Coupé a maskovaného MINI John Cooper Works GP. Oba tyto vozy sklidily zasloužené ovace. Zatímco BMW řady 2 Gran Coupé naživo zaujalo svojí výstřední kombinací elegance a sportovnosti, limitovaná sportovní edice značky MINI ohromila zvukem i pokročilým řešením aerodynamiky. Příznivci jedné stopy se mohli kochat průřezem aktuální nabídky BMW Motorrad, v němž nechyběl zástupce modelů „heritage“ BMW R nineT /5, skútr BMW C 400 X, šestiválcové BMW K 1600 GTL, supersportovní BMW S 1000 RR a samozřejmě ani bestseller BMW R 1250 GS.

Půl den strávený ve světě automobilů BMW a MINI všem účastníkům akce BMW Group Days 2019 utekl doslova jako voda. Byl naplněný zábavou, emocemi, a především různými podobami radosti z jízdy. Přehled dalších akcí podobného typu je k dispozici na stránkách www.bmw.cz, případně u jednotlivých BMW Autorizovaných Dealerů.

Datum zveřejnění

1.11.2019

Zdroj informací

BMW Group

Fotogalerie

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.3911 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál