Užitkové modely Ford byly vyhlášeny „dodávkou roku“ i „pick-upem roku“ 2020

Užitkové modely Ford byly vyhlášeny „dodávkou roku“ i „pick-upem roku“ 2020

Ford ovládl letošní sezónu udílení cen v segmentu užitkových automobilů. Elektrifikovaná modelová řada Ford Hybrid Transit Custom získala nejvyšší ocenění v anketě International Van of the Year (IVOTY) 2020, zatímco Ford Ranger vyhrál anketu International Pick-up Award (IPUA) 2020.

Ford je první výrobce, kterému se podařilo již podruhé získat tituly IVOTY i IPUA ve stejném roce. Poprvé se tak stalo v roce 2013.

Nové modely Transit Custom Plug-in Hybrid a Transit Custom EcoBlue Hybrid vyhlásila nejlepšími dodávkami roku na slavnostním udílení cen ve francouzském Lyonu porota složená z 25 odborných novinářů ze stejného počtu evropských zemí.

Na druhém místě se v letošním ročníku ankety umístil „velký“ Transit EcoBlue Hybrid. Celkem Ford získal titul IVOTY již šestkrát.

Ford Ranger, který je nejprodávanějším pick-upem v Evropě,* zaujal 18 porotců cen IPUA svým výkonným a úsporným vznětovým motorem 2.0 EcoBlue, stejně jako vyspělými asistenčními systémy.

Nový Ford Ranger se dodává sériově s pohonem všech kol. S novou 10stupňovou samočinnou převodovkou je až o devět procent úspornější než ekvivalentní dřívější provedení. Je vybaven předkolizním asistentem s detekcí chodců a nabízí také zabudovaný modem FordPass. Součástí řady Ranger je rovněž sportovní Ranger Raptor. Vyznačuje se motorem 2.0 EcoBlue Bi-Turbo 157 kW (213 k), extrémním vzhledem a speciálním podvozkem, umožňujícím rychlou jízdu v náročném terénu.

Ford je nejprodávanější značkou užitkových automobilů v Evropě. Do října si Transit Custom připsal 114 000 prodaných vozů, o 2,6 % více než ve stejném období loňského roku. Ranger je nejprodávanějším pick-upem na evropském trhu, zatím má letos na kontě 43 300 prodaných kusů.

* Ford of Europe obvykle zveřejňuje výsledky z 20 tradičních evropských trhů, na nichž je zastoupen prostřednictvím svých národních prodejních organizací. Jsou to Belgie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Transit Custom: Emise CO2 od 137 g/km, spotřeba paliva od 5,3 l/100 km NEDC

Transit Custom Plug-In Hybrid: Emise CO2 od 60 g/km, spotřeba paliva od 2,7 l/100 km NEDC

Transit: Emise CO2 od 143 g/km, spotřeba paliva od 5,5 l/100 km NEDC

Ranger: Emise CO2 od 178 g/km, spotřeba paliva od 6,9 l/100 km NEDC

Ranger Raptor: Emise CO2 od 233 g/km, spotřeba paliva od 8,9 l/100 km NEDC

Datum zveřejnění

22.11.2019

Zdroj informací

FORD MOTOR COMPANY, s.r.o.

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.4395 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál