Nový Jaguar F-TYPE slaví světovou premiéru s malou pomocí od Hot Wheels

Nový Jaguar F-TYPE slaví světovou premiéru s malou pomocí od Hot Wheels

Nový Jaguar F-TYPE dokončil svou cestu od designových skic do showroomů prostřednictvím speciální projížďky studiem Jaguar Design v podobě modelu od Hot Wheels.

Model sportovního vozu vyrobený v měřítku 1:64 opatřený perfektním černobílým maskováním vyrazil na 232 metrů dlouhou oranžovou dráhu Hot Wheels postavenou v celém studiu. Dráha zahrnovala 25 otoček o 360 stupňů, tři skoky a 44 zatáček.

Než se stal nový Jaguar F-TYPE skutečností, musel urazit cestu od originálních skic přes digitální vizualizace, návrhy barev a materiálů až po hliněný model, který odhaluje veškeré detaily nádherného, ale také funkčního a nestárnoucího designu.

„Modely Hot Wheels jsou pro mne jako pro designéra a velkého fanouška automobilů součástí života už od dětství. Rozvíjí fantazii, umožňují skutečně vlastnit auto vašich snů a dávají vám vlastně první příležitost ‚řídit‘ automobil,“ řekl Julian Thomson, Design Director Jaguar.

„Jsme zvyklí na vytváření hliněných modelů, nicméně sledovat takto detailně zpracovaný model nového F-TYPE v měřítku 1:64, jak se prohání po našem studiu, a přitom odhaluje každou část procesu vývoje designu, bylo skvělým zážitkem.“

„Jsme zvyklí na vytváření hliněných modelů, nicméně sledovat takto detailně zpracovaný model nového F-TYPE v měřítku 1:64, jak se prohání po našem studiu, a přitom odhaluje každou část procesu vývoje designu, bylo skvělým zážitkem.“

Tým Hot Wheels rovněž věrně napodobil barvu Velocity Blue původem z nabídky Premium Palette divize SVO. Na záď modelu bylo dokonce ručně namalováno značení F-TYPE předtím, než vůz dostal kamufláž pro své filmové „odhalení“.

Přestože model od Hot Wheels má také kompletní interiér, k tomu, abyste naplno vyzkoušeli luxusní materiály kabiny nového F-TYPE orientované na řidiče, jako je například kůže Windsor nebo povrchová úprava Noble Chrome, musíte usednout do reálného vozu.

Cestující obklopují krásné detaily v podobě prošívání na sedadlech a výplních dveří nebo označení „Jaguar Est. 1935“ v prostoru u tlačítka pro otevírání schránky spolujezdce. Jde o připomínku roku, kdy zakladatel automobilky Sir William Lyons poprvé použil jméno Jaguar pro jeden ze svých nádherných vozů.

Zatímco zmenšený model se při akceleraci spoléhá čistě na gravitaci, nový Jaguar F-TYPE je k dispozici s několika výkonnými a zároveň úspornými motory. Pod kapotou může vůz nabídnout přeplňovaný čtyřválcový motor o výkonu 300 koní, nebo kompresorem přeplňované osmiválcové motory o výkonu 450 a 575 koní. Druhý jmenovaný je dostupný výhradně v provedení F-TYPE R s pohonem všech kol, což zaručuje výjimečnou dynamiku za všech okolností. Zrychlení z nuly na 100 km/h proběhne už za 3,7 sekundy.

Na speciálně postavené trati navržené pod vedením hlavního traťového designéra Hot Wheels Paula Schmida dosahoval malinkatý F-TYPE rychlostí, které by v reálné velikosti znamenaly hodnoty přes 480 km/h.

„Se značkou Jaguar spolupracujeme více než 40 let, ale toto byla příležitost udělat něco opravdu speciálního s automobilem, který ještě nebyl v prodeji. Nahlédnout do tajného zákulisí studia Jaguar Design a spolupracovat s talentovaným týmem designérů na realizaci tohoto automobilu a jeho následném odhalení na naší typické oranžovo-modré dráze byla unikátní zkušenost,“ okomentoval akci Bryan Benedict, Senior Manager of Product Design Hot Wheels.

Datum zveřejnění

3.12.2019

Zdroj informací

JAGUAR LAND ROVER

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.4132 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál