Toyota zvýšila prodeje o 16 procent na rekordních 12 tisíc aut

Toyota zvýšila prodeje o 16 procent na rekordních 12 tisíc aut

Značka Toyota má na českém trhu za sebou další rekordní rok. Množství objednaných vozů loni vzrostlo o 16 procent na historicky nejvyšší počet 12 009 osobních a lehkých užitkových aut. V rámci registrací získala Toyota 4 procenta trhu s 10 827 registrovanými vozy, což pro ni znamená celkové osmé místo. Prémiová značka Lexus zaznamenala nárůst registrovaných vozů o 7,4 procent na 438 aut.

V minulém roce se výrazně projevil také rostoucí zájem o hybridní vozy. Podíl prodávaných hybridů značky Toyota stoupl o devět procentních bodů na 40 procent. U značky Lexus se již stabilně prodává devět z deseti vozů s hybridním pohonem.

Toyota se dlouhodobě těší přízni privátních zákazníků. V loňském roce si jich 4 313 registrovalo nový vůz, což znamenalo stabilní páté místo v segmentu soukromých klientů. Výrazný posun zaznamenala značka Toyota v prodeji firemním zákazníkům. Je v této oblasti nejdynamičtěji rostoucí značkou v top deset a celkově do firemních flotil loni mířilo 6 470 registrovaných vozů, tedy téměř 60 procent všech prodaných vozů značky. To je nárůst o více než 20 % a o téměř devět procentních bodů oproti předchozímu roku.

„Nárůst prodejů Toyota zaznamenala již čtvrtý rok v řadě. Rostli jsme navíc v situaci, kdy celkově český automobilový trh klesal. To je pro nás potvrzením, že zejména nová modelová řada dokázala oslovit širokou skupinu zákazníků, kteří volí moderní technologie, vysokou spolehlivost, nízké provozní náklady a také nízko emisní hybridní pohon. Tyto výhody si uvědomuje také čím dál více firemních zákazníků. Výhodou pro vstup do nového roku je neomezená nabídka modelů a pohonů, okamžitá dostupnost a plnění přísných emisních limitů již nyní. To dává jistotu neomezeného provozu a vysoké zůstatkové hodnoty všem, kteří si novou Toyotu právě pořídili a nebo tak učiní např. v roce 2020," říká generální ředitel českého zastoupení značek Toyota a Lexus Martin Peleška.

Do pozice nejprodávanějšího modelu se v minulém roce vyhoupla Corolla s celkovým počtem 2 786 objednaných aut, následuje Yaris s 2 022 vozy a třetí je nová generace RAV4, kterou si objednalo 1801 zákazníků. Nejprodávanějším Lexusem byl model RX, na který připadala téměř polovina nově objednaných vozů.

Mezi užitkovými vozy zaznamenal výrazný nárůst model Proace. Jeho prodej se meziročně zvýšil o téměř 80 procent na 1 634 nových smluv, což představuje největší nárůst v této kategorii. V užitkových vozech bodoval také pick-up Hilux, který se s 544 registracemi stal jedničkou svého segmentu za rok 2019.

Kategorii užitkových vozů v letošním roce obohatí nová dodávka kompaktní třídy Proace CITY. Mezi další letošní důležité novinky patří nová generace oblíbeného modelu Yaris a jeho sportovní verze Yaris GR. Na trh přijde také plug-in verze modelu RAV4, Toyota Supra s novým 2litrovým motorem nebo sportovní kupé Lexus LC Convertible, tedy jeho verze se stahovací střechou.

Datum zveřejnění

9.1.2020

Zdroj informací

Toyota

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Facebook

Výběr jazyka

Page generated in 0.4355 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál